יום רביעי, 26 ביוני 2013

תפסיקו לכתר!!! מה אליזבת טיילור וג'יימס דין ידעו על חיוך יפה שאני לא?


כידוע לכם, הרבה זמן חיפשתי רופא שיניים מעולה.

בחיפושיי באינטרנט הגדלתי לעשות והלכתי לכיוון של מומחה בשיקום הפה. תואר מומחה הוא נחלתם של מעט מאד רופאים כך שהייתי בטוחה ב-100% שזה הכיוון והכנתי את עצמי שגם התשלום יהיה בהתאם.


כמו כולם התחלתי לחפור באינטרנט וגיליתי את רשימת המומחים בשיקום הפה בארץ. מצאתי מומחה בשיקום הפה באזור שלי והגעתי אליו לפגישת ייעוץ. בתכנית הטיפול שהוצעה לי,שחלק ניכר ממנה היה מראה החיוך, הוא כתב: "כתרים" בשן מספר 21 ו- 11. קיבלתי את ההצעה שלו והתחלנו בטיפול.השיניים הקדמיות שלי (21ו-11) היו ממש מכוערות והיה ברור לי שצריך להחליף אותן,כתרים זה היה המושג שהוא השתמש בו בתכנית הטיפול....הפעם לא הלכתי עם תחושות הלב והבטן והתמסרתי.


הגיע יום הטיפול בשיניים הקדמיות,ישבתי על הכיסא והוא התחיל להשחיז,ולהשחיז ולהשחיז... במהלך ההשחזה ירדו לי דמעות וברגישות ראויה לציון הוא שאל אותי :"כואב לך? או רק לא נעים?" אמרתי לו:"כואב לי אבל לא בפה,כואב לי בלב! הוא שאל למה? אז ספרתי לו שאימא שלי אמרה לי מילדות; "שמרי על השיניים שלך" ואני לא הקשבתי לה...ועכשיו, אין לי שיניים קדמיות כי אתה משחיז לי אותן. "אל תדאגי הוא אמר בביטחון, במקומם נשים כתרים יפים..יהיה לך חיוך חדש. אבל אני הייתי עצובה...נפרדתי ממשהו שהיה שלי לטובת שיניים שהן לא שלי,שלא נולדתי אתם.


בתום ההשחזה הוא שם לי כתרים זמניים ואמר "את רואה? זה כבר נראה יפה יותר ובפעם הבאה נפגש להחלפת הכתרים הזמניים לקבועים". לפגישה הבאה לא הגעתי! 


הסיבה שלא הגעתי הייתה שתחושות הלב והבטן הובילו אותו להמשיך ולחפש ולבדוק אפשרויות אחרות ואכן גיליתי בהמשך חיפושיי אחר פתרון אחר,שלא צריך להשחיז שיניים קדמיות,ניתן לצפות אותם. בשלב זה בכיתי כי עבורי זה היה מאוחר מידי! גיליתי כי אחרי שמשחיזים שיניים נותר רק לשים על גביהן כתרים ולא ציפויים.


חשבתי לעצמי שאני וודאי טועה ובמקרה שלי לא ניתן היה לצפות עם ציפויי חרסינה אלא רק להחליף לכתרים אבל המקרים שראיתי היו גרועים משלי וד"ר נעמי רשף אמרה בוודאות שניתן היה להניח על גביהן ציפויי חרסינה..אז למה הוא לא הציע לי ציפויי חרסינה במקום כתרים? למה? הוא מומחה, לא? 

והפעם בניגוד לפעמים הקודמות אראה לכם כיצד נראו שיניי לפני הכתרים
מה שגיליתי הוא שלפני שנים רבות מאד היה רופא בשם ד"ר צ'ארלס פינקוס,הנחשב לאבי שיטת ציפויי החרסינה וכונה "רופא השיניים של כוכבי הוליווד" - Hollywood dentist) ,שחיפש פתרון עבור לקוחותיו המפורסמים,שסירבו להשחיז שיניים ולשים על גביהן כתרים.ד"ר צ'ארלס פינקוס - Hollywood dentist


כוכבי הוליווד שהיו הפציינטים של ד"ר פינקוס;אליזבת טיילור, ג'יימס דין, שירלי טמפל, ג'ודי גרלנד ורבים אחרים סרבו בתוקף שהוא ישחיז להם את השיניים וישים על גביהן כתרים אז הוא המציא שיטה שנקראת ציפויי חרסינה. בשיטה זו,מדביקים עלי חרסינה דקיקים על גבי השיניים ובעצם מצפים את השיניים הקדמיות.

רק שאז ציפויי החרסינה לא היו מתוחכמים כמו היום ולכן הוא היה מגיע לסט הצילומים, מדביק לשחקני הקולנוע את ציפויי החרסינה לפני הצילומים ובתום הצילומים מסירם.
ג'ודי גרלנד - כיכבה ב- "הקוסם מארץ עוץ". אפריל 1947
אליזבט טיילור - מלכה בלי כתר


לימים השיטה הזמנית של הדבקת ציפויי חרסינה הפכה לקבועה בזכות מספר סיבות עיקריות;

  1. ציפויי החרסינה החדישים והדבקים החזקים והמשובחים השתכללו מאד ואפשרו הדבקת ציפויי חרסינה למשך שנים רבות. (אימקס החדשני והמדהים ולומינירס הוותיק והמוכר יותר)
  2. אסתטיקה דנטלית - נולד תחום התמקצעות ברפואת שיניים,השם דגש על הפן האסתטי לצד הפן הבריאותי 
  3. טכנאי השיניים החלו להתמקצע בציפויי חרסינה ואסתטיקה דנטלית והחלו לפסל לכל פציינט את הציפוי היפה לו בהתאמה אישית במעבדה - חשוב ביותר!
ג'יימס דין 


אז פתרון ציפויי החרסינה קיים עוד מימי ג'יימס דין,הרבה לפני שנולדתי רק שעם כל הכבוד לי ולגוגל אם לא יודעים מה ואיפה לחפש גם לא מוצאים.


כעסתי ואני עדיין כועסת כי את הנעשה אין להשיב,מי יחזיר לי את השיניים הלא מושלמות שהיו לי?

לעזאזל, יכולתי לצפות אותם בציפויי חרסינה במקום לכתר ולקטר וכן בא לי לקטר כי שמו לי כתרים במקום ציפויים.
בא לי לצעוק: "תפסיקו לכתר" 

המושג הזה כתרים צריך להיות תחנה אחרונה (-רק באין ברירה) ,בכל הנוגע לשיניים קדמיות ולחיוך וממספר סיבות;

  1.  למה להשחיז שיניים קדמיות אם ניתן לשמור עליהן ולייפות אותן באמצעות ציפויי חרסינה?  
  2. כתרים צריך להחליף כל מספר שנים וציפויי חרסינה לא!!!
  3. בציפויי חרסינה התוצאה נראית טבעית ויפה הרבה יותר מחיוך המורכב מכתרים.

הנה דוגמה,תראו בעצמכם
כמו מה זה נראה חיוך של כתרים או חיוך עם ציפויי חרסינה?


מקרה 1 לקוח מהאתר הזה
מקרה 2 לקוח מהאתר הזה

מאיה הגיעה למרפאה אחרי שרופא השיניים שלה הציע לה כתרים - ניצלה!!!
המסקנות שלי מהמקרה שלי ומתמונות לפני ואחרי שראיתי הן:


1. עם כל הכבוד למומחי שיקום הפה ורופאי שיניים כלליים,הם לא תמיד מכירים או מיומנים בכל הפתרונות 
המוכרים לרופאי שיניים המתמקצעים בתחום האסתטיקה הדנטלית!

 2. רופא שעוסק באסתטיקה דנטלית מתמקצע ומתעדכן על בסיס קבוע בכל החידושים כי זה תחום העיסוק העיקרי שלו וכמו בכל תחום אחר הפרקטיקה והניסיון היומיומי מהווים יתרון קריטי ומשמעותי על פני רופא שיניים שאין זה תחום עיסוקו העיקרי.

3. אני חוששת שהסיבה העיקרית שלא הוצעו לי ציפויי חרסינה היא לא בגלל שהמומחה בשיקום הפה לא ידע על הפתרון הזה אלא בגלל שהוא לא מיומן באסתטיקה דנטלית ולא רצה להעביר את העבודה לרופא שעוסק באסתטיקה משיקולים כספיים.


4. ציפוי חרסינה הוא הכתר החדש! 

בעבר,כתרים היו פתרון יוקרתי ומלכותי לבעלי חיוך לא יפה אך היום זהו פתרון עממי ותחנה אחרונה למי שלא ניתן לצפות את שיניו בציפויי חרסינה.
תתקדמו לציפויי חרסינה ותפסיקו לכתר!

5. חוות דעת שנייה - אם אומרים לכם לעשות כתרים בשיניים קדמיות תרוצו לקבל חוות דעת שנייה מרופא/ה שעוסק/ת רק באסתטיקה דנטלית ואתם סומכים עליו ב-100%. (בקשו המלצות מחברים או מאנשים שעברו תהליך דומה לזה שאתם צריכים ובעיקר תראו עבודות ותוודאו שמדובר בתמונות אמתיות של אנשים אמיתיים) 

6. רוצו היום לבדיקה תקופתית,רוצו!!!! בדקו אם יש חור,אם השיניים הקדמיות שינו גוון,צורה או מיקום וטפלו בכך היום כי החיוך שלנו הוא כרטיס הביקור שלנו!

אם אצליח לחסוך, אפילו לאחד מכם את עגמת הנפש שיש לי אהיה מאושרת אז צרו קשר עוד היום עם ד"ר נעמי רשף ותקבלו ייעוץ וחוות דעת מקצועית 03-6091513 

7. תקשיבו לאימא שלכם גם אם היא לא רופאה,היא יודעת על מה היא מדברת!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה